Po interwencji Gardy sprawa kierowcy trafi teraz do sądu w Irlandii.

To był szokujący widok. Niebezpiecznie umieszony pojazd mógł w każdej chwili spaść z samochodu ciężarowego na innych uczestników ruchu drogowego.

W sobotę 26/10/2019 kierowca tira przewożący samochód został zauważony przez funkcjonariuszy Gardy w pobliżu Adare, Co. Limerick. Natychmiast został zatrzymany do kontroli. Sprawa została już skierowana do sądu.

Okazało się, że na tyle ciężarówki znajdował się samochód marki VW Golf, który w połowie wisiał nad jezdnią. Kierowca w żaden sposób nie zabezpieczył przewożonego pojazdu.

Golf „podskakiwał” na samochodzie ciężarowym, a jego tylna oś i koła znajdowały się na zewnątrz. Samochód przyczepiony był do ciężarówki za pomocą dwóch pasków, które przechodziły przez drzwi kierowcy. Volkswagen został zdjęty, a kierowca poniesie konsekwencje.

Nie jest to jedyna tego typu sprawa w ostatnim czasie. Funkcjonariusze Gardy z Limerick zatrzymali także innego kierowcę, który przewoził na swojej ciężarówce niezabezpieczony stos palet.

Kierowca zagrażał bezpieczeństwu na drodze w Irlandii. Odpowie przed sądem

Po kontroli dokumentów okazało się również, że kierowca od wielu lat nie opłacał Motor Tax. Pojazd został zatrzymany przez funkcjonariuszy Gardy, a sprawa w tym wypadku również trafi do sądu.