Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie tragicznego zdarzenia, do którego doszło we wtorek w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie ataku na 40-kilkuletniego mężczyznę w Irlandii. Do zdarzenia doszło we wtorek 3 maja ok. godziny 12:45 na Hebron Road w mieście Kilkenny.

Śledztwo w Irlandii

Ze wstępnych informacji wynika, że podczas kłótni mężczyzn doszło do eskalacji konfliktu, a 40-latek został raniony ostrym narzędziem.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe i Gardę. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala St. Luke’s General Hospital, jednak jego życia nie udało się uratować.

W związku z incydentem aresztowano 20-kilkuletniego mężczyznę. Funkcjonariusze Gardy próbują ustalić dokładne okoliczności, które doprowadziły do ​​śmiertelnej napaści.

Na miejscu trwają prace techników kryminalistyki. Aresztowany mężczyzna przebywa w areszcie w Kilkenny, gdzie może być przetrzymywany do 24 godzin.

Po tym czasie zostanie postawiony w stan oskarżenia lub zwolniony z aresztu w oczekiwaniu na przesłanie akt sprawy do Dyrektora Prokuratury Publicznej (DPP).

Apel Gardy

Osoby, które mają informacje dotyczące tego śledztwa, proszone są o kontakt pod numerami 056 777 5000 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy w Irlandii.

Szczególnie pomocne mogą być nagrania z kamer samochodowych od osób, które przebywały na Hebron Road między 12:30 a 13:00 we wtorek 3 maja.