Mam przyjemność poinformować, że portal Polonia Irlandia objął patronatem medialnym: Klub Aktywnego Seniora w Irlandii – “Fusy po kawie”.

Najpierw z Polski do Irlandii wyjechali młodzi w poszukiwaniu pracy. Plan zakładał zarobić i wrócić do kraju. Wielu jednak zostało na stałe. W ślad za nimi przyjechali do Irlandii ich rodzice, żeby popilnować im dzieci, pogotować domowe obiady, pomóc.

Mówi się, że starych drzew się nie przesadza, ale oni postanowili zaryzykować. Tęsknota do przyjaciół, ojczyzny i starych kątów dała im siły do szukania podobnych osób w Irlandii. I tak postanowili założyć grupę Seniorów w Irlandii.

Klub Aktywnego Seniora w Irlandii – “Fusy po kawie”

Tak napisali o sobie:

Jesteśmy dorośli, samodzielni, samowystarczalni. Lubimy się śmiać, bawić, oglądać nowe miejsca, poznawać nowych ludzi (…). My wszystko możemy, ale niczego nie musimy.

Organizują wycieczki i zwiedzają Irlandię. Spotykają się na różnych imprezach. Często sami je organizują. Są otwarci na nowych ludzi, którzy chcą się do nich przyłączyć.

Grupa Aktywnych seniorów na Facebook

Jeżeli chcesz dołączyć do grupy na Facebook kliknij w link:

Fusy po kawie – Grupa na Facebook

Jak wesprzeć klub seniora w Irlandii?

Każda osoba, która chce wesprzeć grupę polskich seniorów w Irlandii może dołączyć do grupy „Fusy po Kawie”. Każda pomoc i wsparcie jest mile widziane.