Komunikat Gardy w sprawie śmierci rodzeństwa w Irlandii

Mieszkańcy Irlandii są wstrząśnięci tragedią, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę.

Przedstawiciele Gardy wystosowali komunikat do mieszkańców Irlandii w związku z zabójstwem trójki rodzeństwa, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę.

Zabójstwo rodzeństwa w Dublinie

Około godziny 00:30 zaalarmowano służby w związku z brutalnym incydentem, który miał miejsce w jednym z domów w Dublinie.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się jednostki Gardy wraz z członkami Armed Support Unit. Agresywny 20-kilkuletni mężczyzna został obezwładniony przy pomocy paralizatora i gazu.

Rzecznik Gardy sprostował wcześniejszy komunikat, w którym poinformowano, że ofiarami tej tragedii są trzy siostry.

Obecnie wiadomo już, że w tym brutalnym zdarzeniu, które wstrząsnęło opinią publiczną, śmierć poniosła 18-letnia dziewczyna oraz 8-letnie bliźniaki, brat z siostrą.

W zdarzeniu ranny został także 14-letni brat ofiar, który w dalszym ciągu pozostaje w szpitalu, lecz jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Matka dzieci, która nie odniosła żadnych obrażeń, otrzymała pomoc medyczną i obecnie znajduje się pod opieką swojej rodziny.

Apel Gardy

W związku z tą tragedią funkcjonariusze Gardy zaapelowali do mieszkańców o powstrzymanie się od udostępniania zdjęć i filmów z miejsca zdarzenia w internecie.

Publikowanie tych treści w mediach społecznościowych jest odbierane jako brak szacunku dla ofiar tej tragedii oraz ich rodziny.