Niektórzy właściciele nieruchomości perfidnie wykorzystują kryzys mieszkaniowy w Irlandii.

Przedłużający się w Irlandii kryzys mieszkaniowy przyczynia się do wykorzystywania trudnej sytuacji najemców. Niektórzy wynajmujący publikują kontrowersyjne ogłoszenia, które stały się właśnie gorącym tematem w Irlandii.

Oferty wynajmu

Już kilka tygodni temu irlandzkie media opisywały przypadki najemców, którzy zostali zobowiązani do opłacenia kaucji za swoje zwierzęta domowe i do płacenia za nie dodatkowego czynszu.

Teraz głośno jest o ogłoszeniach, w których zawarta została niemoralna propozycja landlordów. Takie anonse pojawiają się w Irlandii co kilka lat, o czym często informują przedstawiciele Threshold.

Tym razem o sprawie informuje Irish Examiner, który opisuje przypadki landlordów oferujących wynajem nieruchomości w zamian za przysługi seksualne w Dublinie i Limerick.

Skandaliczne oferty dotyczą darmowego lub taniego wynajmu – co wskazuje na perfidne wykorzystywanie trudnej sytuacji mieszkaniowej na rynku wynajmu.

Apel do mieszkańców

Dyrektor Threshold, John-Mark McCafferty, zaapelował do mieszkańców o zgłaszanie tego typu anonsów:

Doradzamy najemcom lub potencjalnym najemcom, aby zgłaszali takie incydenty na Gardę. To po prostu odrażające, żeby jakikolwiek właściciel lub właściciel-lokator wykorzystał kogoś w ten sposób.

Ten bulwersujący proceder został też szeroko potępiony przez członków różnych partii politycznych w Irlandii.