Kradzież pieniędzy z konta - ostrzeżenie dla mieszkańców Irlandii

To już druga w ostatnich miesiącach próba wyłudzenia danych od mieszkańców Irlandii.

Operator po raz kolejny ostrzega mieszkańców Irlandii przed fałszywą wiadomością SMS.

Oszustwo w Irlandii

To już druga w ostatnich miesiącach próba wyłudzenia danych przez osoby podszywające się pod operatora dróg eFlow. W styczniu do mieszkańców wysyłane były fałszywe wiadomości dotyczące zaległych opłat za przejazd M50:

Więcej: Uwaga na fałszywe wiadomości SMS w Irlandii – ostrzeżenie

Tym razem oszuści wysyłają wiadomość SMS, w której informują potencjalne ofiary, że „przegapiły ostateczny termin aktualizacji” na swoim koncie eFlow, a następnie są proszone o kliknięcie łącza w celu „zaktualizowania” konta.

Jednak po kliknięciu łącza użytkownik zostaje przeniesiony na fałszywą stronę internetową, która może zostać wykorzystana do kradzieży informacji o jego karcie kredytowej.

Ostrzeżenie

Przedstawiciele operatora eFlow po raz kolejny apelują o ostrożność i zapewniają, że firma nigdy nie prosi klientów o otwarcie łącza wysłanego za pośrednictwem wiadomości SMS.

Użytkownikom zaleca się ignorowanie tych wiadomości i nie otwieranie żadnych załączonych linków. Osoby, które kliknęły w link, proszone są o natychmiastowy kontakt z bankiem, a w razie potrzeby z przedstawicielami An Garda Síochána.

Zalecono, by w razie wątpliwości związanych z otrzymaną wiadomością od eFlow, bezpośrednio skontaktować się z operatorem pod numerem 0818 50 10 50 bądź na stronie eflow.ie