Mieszkańcy Irlandii kolejny raz będą mieli okazję skorzystać z uroków lata.

To będzie kolejny weekend tego lata w Irlandii, kiedy mieszkańcy będą mogli skorzystać z jego uroków. Według prognozy Met Eireann koniec tygodnia ma być bardzo słoneczny i gorący.

Lato w Irlandii

W czwartek będzie kilka okresów nasłonecznienia, ale przez większość dnia będzie panować duże zachmurzenie. W północno-zachodniej części kraju wystąpią większe opady deszczu.

W piątek na przeważającym obszarze Irlandii spodziewane są długie okresy nasłonecznienia. Przelotne opady deszczu mogą wystąpić jedynie w rejonie nadbrzeżnym.

Najwyższe temperatury w dzień utrzymywać się będą w granicach od 16 do 20 stopni Celsjusza. W nocy lokalnie mogą wystąpić mgły.

W sobotę spore zachmurzenie na południowo-zachodnim obszarze kraju, poza tym dużo słońca. Najcieplej będzie w centralnej i wschodniej części kraju – do 19 stopni Celsjusza.

Niedziela ma być bardzo słoneczna w całej Irlandii. Temperatury utrzymywać się będą w okolicy 20 stopni Celsjusza. W centralnej części kraju mogą to być wyższe wartości.

Prognoza pogody w Irlandii

Warto więc zaplanować jakąś wycieczkę, pojechać na plażę, pogrillować lub po prostu wygrzać się na leżaku. Tym bardziej, że zaraz po tym gorącym weekendzie warunki pogodowe ulegną znacznemu pogorszeniu.

Wstępne prognozy Met Eireann sugerują od poniedziałku tropikalne warunki – ulewne opady deszczu i huraganowy wiatr przy utrzymujących się wysoko temperaturach.