Lato w Irlandii - wysokie temperatury i słońce

Końcówka czerwca może wreszcie przynieść ciepło i słońce do Irlandii.

Ostatni tydzień czerwca może w końcu przynieść trochę ciepła do kraju w tym rzekomym lecie, jak prognozuje meteorolog Alan O’Reilly z Carlow Weather.

Lato w Irlandii

Najnowsze prognozy wskazują, że układ wysokiego ciśnienia może się pojawić, przynosząc bardziej stabilne i słoneczne warunki.

Jednak O’Reilly ostrzega, że jeszcze za wcześnie na wyciąganie grilla i kremu przeciwsłonecznego, ponieważ prognozy na 10 dni w przód są mało dokładne.

W poniedziałek temperatury osiągną od 14 do 18 stopni Celsjusza, przewiduje się słoneczną i w dużej mierze suchą pogodę.

W nocy z poniedziałku na wtorek przewiduje się mieszankę zachmurzenia i przelotnych opadów, a temperatury spadną do 7-10 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody w Irlandii

We wtorek rano będzie pochmurno i deszczowo, ale po południu prognozuje się słoneczne przejaśnienia z możliwymi przelotnymi opadami. Najwyższe temperatury osiągną 15-19 stopni Celsjusza.

W środę temperatury osiągną od 16 do 20 stopni, gdy jasne i słoneczne przejaśnienia przebiją się przez chmury na południu i wschodzie kraju.

W czwartek w północnych hrabstwach kraju pojawią się opady deszczu, ale w innych miejscach pozostanie sucho, a temperatury wzrosną do 18-22 stopni Celsjusza.

Piątek rozpocznie się pochmurnie z przelotnymi opadami na wschodzie, które rozprzestrzenią się w ciągu dnia. Oczekuje się najwyższych temperatur od 19 do 23 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend

Patrząc na prognozy na resztę tygodnia, Met Éireann podaje, że będą występować przelotne opady deszczu, które stopniowo będą się przesuwać na północną połowę kraju.

Na południu pojawią się przejaśnienia, ale zostaną zakłócone przez przelotne, intensywne opady. Najwyższe temperatury wyniosą od 13 do 19 stopni Celsjusza.