W Irlandii nareszcie zagościło lato – prognoza pogody zadowoli nawet największych sceptyków.

Najnowsza prognoza pogody dla Irlandii wskazuje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że przez najbliższe tygodnie będziemy się cieszyć prawdziwym latem.

Już dzisiaj słupki rtęci powinny pokazać 18 stopni Celsjusza, a w centralnej i wschodniej części Irlandii może to być nawet 21 stopni Celsjusza. W niedzielę dzień rozpocznie się ze sporym zachmurzeniem, które dominować ma przez cały dzień. Będą jednak okresy przejaśnień, a temperatury oscylować będą w okolicy 17 stopni Celsjusza.

W niedzielę w nocy i w poniedziałek kilkustopniowe ochłodzenie po intensywnych opadach deszczu. W południowej i wschodniej części kraju nadal ciepło – 15 do 18 stopni Celsjusza. We wtorek okazjonalnie deszcz, ale też sporo słońca przy rosnących temperaturach powietrza.

Masy suchego i gorącego powietrza prawdopodobnie zaczną napływać do Irlandii już od środy. Przez kolejne dni temperatury będą rosnąć – nawet do 21 stopni Celsjusza.

Podobne letnie warunki pogodowe mają nam towarzyszyć przez najbliższych kilka tygodni. Oczywiście należy liczyć się z opadami deszczu, jednak wczesne prognozy wskazują na wiele ciepłych i słonecznych dni.