Makabryczne znalezisko w Irlandii - poszukiwani świadkowie

Śledztwo prowadzone jest w kierunku morderstwa, jak poinformowali przedstawiciele służb w Irlandii.

Trwa śledztwo w sprawie morderstwa mężczyzny, którego zwłoki zostały znalezione w miniony weekend w hrabstwie Meath.

Śledztwo Gardy

Ciało mężczyzny, którego wiek i tożsamość są nadal nieznane, zostało znalezione przez spacerowicza, przy Belgree Lane, Kilbride, Co. Meath, w sobotę 10 grudnia około godziny 16:30.

Z podanych informacji wynika, że zwłoki zawinięte były w materiał podobny do dywanu. Śledczy uważają, że mężczyzna poniósł śmierć w innym miejscu, a jego ciało zostało przeniesione do miejsca, w którym zostało potem znalezione.

Na miejscu znalezienia ciała pracują technicy kryminalistyki. Na niedzielę zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok, która ma wykazać konkretną przyczynę śmierci ofiary.

Jednak z informacji, jakie pojawiły się w irlandzkiej prasie wynika, że mężczyzna miał widoczne obrażenia głowy, które mogły przyczynić się do jego zgonu.

Apel Gardy

Prowadzący śledztwo apelują do osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie, o kontakt z posterunkiem Gardy w Ashbourne pod numerem 01 8010600 lub z poufną linią Gardy 1800 666 111.

Szczególnie pomocne mogą okazać się nagrania z kamerek samochodowych od osób, które podróżowały wzdłuż Belgree Lane w Kilbride w piątek 9 lub sobotę 10 grudnia.