Makabryczne znalezisko w kanale rzecznym w Irlandii

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie okoliczności śmierci tych osób w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy z Donnybrook prowadzą dochodzenie po znalezieniu dwóch ciał w Grand Canal w Dublinie w sobotni poranek, 6 lipca 2024 roku.

Śledztwo Gardy

Potwierdzono, że ciała dwóch mężczyzn, którzy według szacunków mieli około 40 lat, zostały wyciągnięte z kanału rzecznego.

Obaj mężczyźni zostali uznani za zmarłych na miejscu. Wstępnie zidentyfikowało już obie te osoby, ale formalny proces identyfikacji nadal trwa.

Ciała zostały zauważone przez przechodnia wczesnym rankiem w sobotę. Służby ratunkowe i Garda zostały wezwane na miejsce krótko po godzinie 8:00 rano. Po podniesieniu alarmu wokół kanału w pobliżu przystanku Charlemont Luas ustawiono kordon.

Chociaż obszar, w którym znaleziono ciała, znajduje się w pobliżu obozowiska azylantów, uważa się, że zmarli byli obywatelami Irlandii i prawdopodobnie byli bezdomni.

Państwowy patolog oraz lokalny koroner zostali powiadomieni, a wyniki badań pośmiertnych mają określić dalszy przebieg śledztwa.

Bezdomność w Irlandii

Rzecznik Dublin Region Homeless Executive (DRHE) dodał, że chciałby złożyć kondolencje rodzinom i przyjaciołom osób, które tragicznie zmarły przy Grand Canal.

Zapewnił też, że DRHE skontaktowało się z An Garda Síochána i czeka na potwierdzenie tożsamości osób, zanim będzie można potwierdzić, czy były one znane zespołom pomagającym osobom bezdomnym.

Przedstawiciel DRHE dodał, że w Dublinie jest wystarczająco dużo awaryjnych miejsc noclegowych i zachęca wszystkich potrzebujących zakwaterowania do kontaktu z lokalnymi władzami.