Masowe odwołanie lotów z Irlandii - komunikat do pasażerów

Pasażerów w Irlandii czekają poważne zakłócenie podróży w szczycie sezonu letniego.

Irlandzka linia lotnicza ostrzega pasażerów przed poważnymi zakłóceniami w siatce połączeń.

Odwołane loty z Irlandii

W przyszłym tygodniu przewiduje się odwołanie dziennie od 10% do 20% lotów Aer Lingus, a powodem są działania protestacyjne pilotów.

Strajk, który rozpocznie się w najbliższą środę, oznacza, że piloci nie będą pracować w nadgodzinach, nie zaakceptują zmian w opublikowanych grafikach, nie zalogują się do portalu Aer Lingus ani nie będą odbierać telefonów poza godzinami pracy.

Spór dotyczy wynagrodzeń, ponieważ piloci domagają się podwyżki o 24%. Członkowie Irlandzkiego Stowarzyszenia Pilotów Linii Lotniczych (IALPA), reprezentujący setki pilotów w Aer Lingus, głosowali w 99% za podjęciem działań protestacyjnych, włącznie z całkowitym wycofaniem pracy.

Komunikat do pasażerów

W oświadczeniu ostrzeżono, że akcja protestacyjna będzie miała skumulowany i negatywny wpływ na klientów Aer Lingus.

Dodano, że „bezterminowy charakter” strajku ma na celu „poważne zakłócenie podróży pasażerów w szczycie sezonu letniego.”

Aer Lingus zobowiązało się jak najszybciej skontaktować z pasażerami, których dotyczą odwołane loty.

Linia lotnicza zaleca również, by osoby, które zarezerwowały loty przez zewnętrznych operatorów, skontaktowały się z nimi w celu uzyskania aktualnych informacji.

Opcje dla klientów

Aer Lingus zobowiązał się, iż zaoferuje kilka opcji swoim klientom, których loty mogą zostać odwołane przez strajk w terminie między 26 czerwca a 2 lipca.

Osoby z zaplanowaną podróżą w tym czasie będą miały możliwość bezpłatnej zmiany lotów. Będą także mogły odwołać swój lot i uzyskać zwrot kosztów lub voucher.

Linia lotnicza apeluje do pasażerów o monitorowanie aktualnych informacji na stronie „Travel Advisory” na stronie internetowej Aer Lingus, aby być na bieżąco z rozwojem sytuacji.