Masowo odwołane loty w Europie. Także w Irlandii

Setki lotów w całej Europie, w tym w Irlandii zostało odwołanych, a tysiące pasażerów napotkało na poważne utrudnienia.

W czwartek 25 kwietnia odwołano setki lotów w całej Europie, a tysiące pasażerów napotkało na poważne utrudnienia.

Odwołane loty w Europie

Zarówno pasażerowie linii Ryanair, jak i inne osoby korzystające z portu lotniczego w Dublinie, doświadczają dzisiaj znaczących problemów z powodu strajku francuskich kontrolerów ruchu lotniczego.

Do godziny 7:00 rano odwołano łącznie 36 lotów, w tym 23 odloty i 13 przylotów.

Graeme McQueen, rzecznik Dublin Airport Authority (DAA), podkreślił, że pasażerowie powinni kontaktować się ze swoimi liniami lotniczymi w celu uzyskania najnowszych informacji dotyczących swoich lotów.

Ryanair poinformował, że z powodu strajku odwołano ponad 300 lotów, co wpłynęło na 50 tysięcy pasażerów. Niektóre z tych samolotów miały przelecieć przez francuską przestrzeń powietrzną.

Linia lotnicza zauważa, że francuskie prawo chroni loty krajowe, co prowadzi do odwoływania międzynarodowych rejsów przelotowych.

Linie lotnicze Ryanair

Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanair, ostro skrytykował sytuację, nazywając ją „całkowicie nie do zaakceptowania”. Wezwał Ursulę von der Leyen, przewodniczącą Komisji Europejskiej, do natychmiastowego działania w celu ochrony przelotów.

Z powodu wcześniejszych strajków francuskich kontrolerów lotów Ryanair uruchomił wcześniej petycję „Ochrona przelotów: Niech niebo UE pozostanie otwarte”, która zebrała już ponad 2,1 miliona podpisów.

Linia lotnicza kontynuuje naciski na europejskich liderów, aby zabezpieczyli przestrzeń powietrzną przed paraliżem wynikającym ze strajków.