Mężczyzna w stanie krytycznym po włamaniu w Irlandii

Włamywacz trafił do szpitala po konfrontacji z właścicielem nieruchomosci.

Mężczyzna walczy o życie w szpitalu po konfrontacji z właścicielem domu, który oskarżył go o włamanie.

Włamanie w Irlandii

Wczesnym rankiem w niedzielę w dzielnicy Tallaght w Dublinie doszło do niepokojącego zdarzenia. Mężczyzna, oskarżony przez właściciela domu o włamanie, z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Incydent miał miejsce w domu na osiedlu Fettercairn w Tallaght. Według doniesień Irish Mirror i Dublin Live, mężczyzna odniósł poważne obrażenia, w tym urazy głowy i nogi i umieszczono go na oddziale intensywnej terapii w Mater Hospital w Dublinie.

Właściciel domu, w rozmowie z funkcjonariuszami, stwierdził, że był zmuszony działać w obronie własnej i swoich bliskich, gdyż mężczyzna włamał się do jego domu w środku nocy.

Źródła bliskie śledztwu podają, że ranny mężczyzna, po ucieczce z miejsca zdarzenia, udał się do szpitala Mater, wcześniej odwiedzając kilka innych placówek medycznych w Dublinie. Podobno podał fałszywe dane osobowe, co utrudnia ustalenie jego tożsamości.

Stan mężczyzny, początkowo stabilny, pogorszył się, co skutkowało jego przeniesieniem na oddział intensywnej terapii.

Śledztwo Gardy

Jego życie jest nadal w poważnym niebezpieczeństwie, a detektywi czekają na możliwość przesłuchania go w celu dokładniejszego ustalenia okoliczności całego zdarzenia.

Przedstawiciele Gardy potwierdzili, że zdarzenie traktowane jest jako domniemana napaść. Apelują do świadków incydentu o kontakt.

Śledczy mają nadzieję, że dodatkowe informacje pomogą wyjaśnić motywy działania obu stron oraz przebieg tych dramatycznych wydarzeń w Tallaght.