Miasto w Irlandii na trasie nowego statku Titanic II

Luksusowa replika legendarnego liniowca ma się pojawić także w Irlandii.

Australijski miliarder, Clive Palmer, ogłosił finalizację projektu „Titanic II”.

Liniowiec Titanic II

Clive Palmer postanowił ożywić legendę morską, tworząc dokładną replikę „Titanica”. Jego ambicje sięgają daleko poza zwykłą budowę statku – to próba ukończenia historycznej podróży, która zakończyła się tragedią ponad sto lat temu.

Blue Star Line, firma stojąca za tym ambitnym przedsięwzięciem, planuje, że „Titanic II” wyruszy na swoją pierwszą podróż, przemierzając dokładnie tę samą trasę co jego poprzednik.

W 2027 roku, z Southampton przez Cherbourg i Cork, ma dotrzeć do Nowego Jorku, kończąc podróż, która dla oryginału okazała się fatalna.

W odróżnieniu od swojego poprzednika, „Titanic II” będzie połączeniem luksusu początków XX wieku z nowoczesną technologią i systemami bezpieczeństwa XXI wieku.

Z 18 motorowymi łodziami ratunkowymi i wnętrzami oddającymi ducha epoki przy jednoczesnym zapewnieniu pasażerom komfortu, jakiego oczekuje się w dzisiejszych czasach, statek ten ma być symbolem postępu technologicznego oraz hołdem dla marzeń sprzed lat.

Podróż liniowcem Titanic II

Podczas konferencji prasowej miliarder odpierał zarzuty, twierdząc, że jego projekt to nie żart, lecz realizacja marzenia zasługującego na miejsce w historii.

Z ogromnym budżetem i planami, które uwzględniają nawet najdrobniejsze detale, „Titanic II” ma szansę stać się nowym symbolem luksusu i bezpieczeństwa na morzach, jak twierdzi.

Bilety na podróż tym nowym liniowcem jeszcze nie są dostępne, ale już teraz projekt budzi zainteresowanie i emocje.

„Titanic II” ma oferować podział na trzy kategorie klasowe znane z oryginału, przy czym rozważane jest umożliwienie pasażerom doświadczenia każdej z nich.