Mieszkańcy Irlandii masowo rezerwują zagraniczne wakacje

Agencje turystyczne i linie lotnicze spodziewają się rekordowych liczby rezerwacji w tym roku.

W tym roku obserwuje się gwałtowany wzrost rezerwacji letnich podróży wśród irlandzkiego społeczeństwa. Agencje turystyczne i linie lotnicze spodziewają się rekordowych liczby rezerwacji w tym roku.

Zagraniczne wakacje

Ostatnie dane pokazują, że liczba rezerwacji na zagraniczne wakacje znacznie wzrosła w stosunku do ubiegłego roku, mimo niekorzystnych efektów wysokiej inflacji.

Koszty wyjazdów wakacyjnych wzrosły w ostatnim czasie o 30% ze względu na gwałtowny popyt w atrakcyjnych miejscach w Europie.

Nie stanowi to jednak przeszkody dla mieszkańców spragnionych słońca, którzy mimo wysokich kosztów życia decydują się ponieść ten wydatek i masowo zgłaszają się do biur podróży.

Wakacyjnych turystów już ostrzeżono, aby zwlekali z rezerwacjami w oczekiwaniu na oferty Last Minute, ponieważ popyt w popularnych europejskich kurortach jest coraz większy.

Biura podróży w Irlandii

Najnowsze badania rynku wykazały, że 74% irlandzkich konsumentów przyznało, iż spodziewają się płacić więcej niż planowali za swój urlop w 2023 roku.

Większość irlandzkich rodzin planuje wydać 2800 euro na zagraniczne wyjazdy, ale 34% przyznaje, że szuka teraz tańszych miejsc.

Irlandzkie biura podróży potwierdziły wzrost liczby wczesnych rezerwacji, ponieważ wczasowicze desperacko szukają okazji w swoich ulubionych miejscach docelowych, a niektórzy podróżni dokonali rezerwacji na lato 2023 r. już we wrześniu ubiegłego roku.

Największym wzięciem cieszą się popularne wśród irlandzkich turystów miejsca w Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz na Balearach i Wyspach Kanaryjskich.

Duże ożywienie obserwuje się także w rezerwacjach na rejsach wycieczkowych, a liczba liniowców, które mają zacumować w irlandzkich portach tego lata, ma wzrosnąć o ponad 20%.