Mieszkańcy Irlandii opuszczają wyspę. Tłumy na lotnisku

Na lotnisku w Irlandii spodziewana jest rekordowa liczba pasażerów.

Przedstawiciele Dublin Airport Authority (DAA) spodziewają się w najbliższy weekend prawie pół miliona pasażerów.

Lotnisko w Dublinie

Dla wielu mieszkańców Irlandii spragnionych słońca sierpniowy długi weekend stał się okazją do ucieczki z wyspy w poszukiwaniu prawdziwego lata.

Według najnowszych danych w lipcu tego roku odnotowano tutaj największą ilość opadów deszczu od 1939 roku. A na początku sierpnia ma się jeszcze pojawić sporo dalszych opadów.

August Bank Holiday to „świetny pretekst do ucieczki przed paskudną pogodą w Irlandii” – powiedział Graeme McQueen, kierownik ds. relacji z mediami na lotnisku w Dublinie.

Największy ruch na lotnisku Dublin Airport spodziewany jest w niedzielę, kiedy to może pojawić się prawie 119 000 pasażerów.

Odprawa na lotnisku w Irlandii

Pasażerom podróżującym przez lotnisko w ten weekend zaleca się przybycie do hali wylotów na dwie godziny przed lotem krótkodystansowym i trzy godziny przed lotem długodystansowym.

Przedstawiciel DAA zapewnia, że „wszyscy podróżujący w ten weekend mogą spodziewać się płynnej podróży przez lotnisko w Dublinie, a czas kontroli bezpieczeństwa wynoszący mniej niż 20 minut jest normą dla praktycznie wszystkich pasażerów tego lata”.

Poinformował również, że po przejściu kontroli bezpieczeństwa pasażerowie będą mogli korzystać z wielu nowych punktów gastronomicznych, dodatkowych miejsc siedzących, szybszego bezpłatnego Wi-Fi oraz dodatkowych gniazdek do ładowania telefonów.

Przypomina się, że nowe, ulepszone skanery w kontroli bezpieczeństwa są nadal instalowane, a zasada dotycząca przewożenia płynów na obecną chwilę jest niezmieniona.