Mieszkańcy Irlandii rezygnują z zakupów przez internet

Najnowsze dane wskazują na zmianę trendów zakupowych w Irlandii.

Jak wynika z nowej ankiety przeprowadzonej przez sieć Penneys, prawie połowa irlandzkich konsumentów nie przepada za zakupami przez internet.

Zakupy online

Badanie wykazało, że 46% irlandzkich konsumentów jest „mniej zainteresowanych” zakupami online, a sześciu na dziesięciu uważa, że zakupy w sklepie są przyjemniejsze niż w internecie.

Komentujący twierdzą, że dane te są sprzeczne z wcześniejszą długoterminową prognozą, że przyszłość należy właśnie do zakupów online.

Jednak część konsumentów w Irlandii nadal preferuje tę formę zakupów, ponieważ jest to dla nich bardziej zrównoważona opcja, która pozwala uniknąć impulsywnych decyzji zakupowych.

Sklepy w Irlandii

Dodatkowym atutem jest „wygoda własnego domu”, a dostawa zamówienia przez kuriera pozwala zaoszczędzić czas.

Natomiast przeciwnicy tej formy zakupów narzekają na wycofanie wielu opcji podczas łowienia okazji w sieci. Największym problemem dla klientów niektórych sklepów internetowych jest obecnie pobieranie opłat za zwrot towaru.

Tymczasem sieć sklepów Penneys nadal odmawia wprowadzenia sklepu internetowego. Udaje mu się przy tym utrzymać wysokie zainteresowanie klientów na irlandzkim rynku sprzedaży detalicznej, jak stwierdzono.