To byłby cios dla tysięcy klientów – uważają przedstawiciele FSU w Irlandii.

Bank of Ireland prowadzi rozmowy z An Post na temat opcji wykorzystania urzędów pocztowych do oferowania klientom usług banku.

Spekuluje się, że ruch ten oznacza likwidację licznych oddziałów banku – głównie w małych miejscowościach. W całym kraju może zostać zamkniętych nawet kilkadziesiąt oddziałów.

Na początku pandemii tymczasowo zamknięto 101 oddziałów Bank of Ireland, głównie na obszarach wiejskich. Ponownie otwarto 83 oddziałów, ale w wielu z nich godziny pracy są ograniczone.

Przedstawiciel Bank of Ireland potwierdził, że trwa przegląd sieci 265 oddziałów, ale nie podał żadnych szczegółowych informacji na temat nowych planów.

Przeniesienie usług bankowych do punktów pocztowych nie jest nowością. Obecnie w wielu urzędach pocztowych w Irlandii oferowane są już usługi dla klientów banków AIB oraz Ulster Bank.

Jednak przedstawiciele związku pracowników sektora finansowego w Irlandii, Financial Services Union (FSU), uważają, że byłby to „policzek w twarz dla pracowników, lojalnych klientów i rządu”.

FSU krytykuje pomysł zamknięcia oddziałów w czasie pandemii. Związek nie zgadza się, by pandemia była wykorzystana jako „przykrywka” do zamykania oddziałów przez jakikolwiek bank.