Możliwe zmiany w wypłacie Child Benefit - zapowiedź rządu

Rząd w Irlandii rozważa nowe decyzje, aby wpłynąć na obniżenie kosztów życia.

Minister Finansów, Paschal Donohoe, Minister ds. Wydatków Publicznych, Michael McGrath i Minister ds. Ochrony Socjalnej, Heather Humphreys, dyskutują nad nową decyzją dotyczącą zasiłku na dziecko (Child Benefit).

Child Benefit – zasiłek na dziecko w Irlandii

Ze względu na trudną sytuację finansową wielu mieszkańców Irlandii rozważana jest dodatkowa płatność zasiłku (zgodnie z obowiązującą tabelą). Rząd chce w ten sposób wpłynąć na obniżenie kosztów życia.

Według informacji, które pojawiły się w irlandzkich mediach, dodatkowa jednorazowa płatność zasiłku Child Benefit miałaby nastąpić jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Jeśli rząd podejmie taką decyzję, to rodziny z jednym dzieckiem otrzymają jednorazową płatność w wysokości 280 euro. Rodziny z dwójką dzieci dostałyby jednorazowo 560 euro, a z trójką 840 euro.

Dodatkowa płatność

Dodatkowa wypłata zasiłku na dzieci jest postrzegana jako środek uniwersalny, ponieważ pomogłaby wszystkim rodzinom zmagającym się z kosztami opieki nad dziećmi, oprócz innych niezbędnych wydatków, które gwałtownie wzrosły z powodu rekordowego poziomu inflacji.

Pakiet rządowej pomocy dla mieszkańców zostanie ogłoszony podczas czytania Budżetu 2023, które zaplanowano na 27 września.