Nadchodzi drastyczne pogorszenie pogody w Irlandii

Mieszkańcy Irlandii powinni cieszyć się każdą chwilą lata, jak twierdzą meteorolodzy.

W ten weekend dominuje w Irlandii ciepła i słoneczna pogoda, jednak, według ostatnich prognoz meteorologów, zbliża się już drastyczna zmiana.

Pogoda w Irlandii

Początkowo zapowiadano, że w niedzielę wiele obszarów będzie bez deszczu, za to z długimi słonecznymi okresami. Jednak w związku z dynamiką zjawisk atmosferycznych Met Éireann wydał ostrzeżenie przed burzami dla pięciu hrabstw.

Żółty alert ostrzegawczy będzie obowiązywał od 14:00 do 20:00 w niedzielę w hrabstwach Carlow, Cork, Kilkenny, Tipperary i Waterford.

Instytut meteorologiczny poinformował, że w niektórych rejonach mogą wystąpić burze z piorunami i gradem. Lokalnie możliwe są ulewy i podtopienia.

Prognoza pogody w Irlandii

W poniedziałek pojawią się długie słoneczne okresy. Lecz ponownie możliwe są przelotne opady deszczu, z możliwością burz, które pojawią się w niektórych miejscach po południu i wieczorem.

Ciepło, z maksymalnymi temperaturami od 18 do 23 stopni przy lekkich południowo-wschodnich lub zmiennych wiatrach.

Wtorek przyniesie przelotne opady deszczu rano, które przejdą w dłuższe okresy deszczu po południu i wieczorem, z możliwymi bardzo intensywnymi opadami.

Możliwe lokalne podtopienia. Maksymalne temperatury wyniosą od 16 do 19 stopni. Nie wyklucza się wprowadzenia kolejnych alertów ostrzegawczych dla mieszkańców.

Jak zauważył Alan O’Reilly z Carlow Weather, po wtorku wysokie ciśnienie zbliży się do Irlandii, ale wydaje się, że szybko zostanie odepchnięte, co przyniesie kolejne zmiany w pogodzie.