Nadchodzi znaczna poprawa warunków pogodowych w Irlandii

Meteorolodzy przewidują znaczącą zmianę w pogodzie, która nastąpi dzięki obszarowi wysokiego ciśnienia nad Irlandią.

Meteorolodzy przewidują znaczącą zmianę w pogodzie. Obszar wysokiego ciśnienia ustabilizuje się nad Irlandią, przynosząc z sobą przede wszystkim suchą i łagodniejszą aurę.

Pogoda w Irlandii

Ten tydzień ma być przerwą od zimnych i mokrych warunków, z opadami poniżej średniej i temperaturami powyżej normy, według prognoz Met Éireann.

Te pozytywne prognozy przychodzą po kilku trudnych dniach dla wielu regionów, kiedy to przez cały kraj przeszły burze, ulewne deszcze i silne podmuchy wiatru.

Według Alana O’Reilly z Carlow Weather „nadchodzący weekend zapowiada się naprawdę obiecująco i może być wsparciem, którego tak wielu ludzi i biznesów potrzebuje”.

Prognozy na weekend są optymistyczne: ma być łagodnie, w dużej mierze sucho, choć pochmurno z możliwością izolowanych, lekkich przelotnych opadów deszczu.

Prognoza pogody w Irlandii

W środę większość miejsc będzie początkowo sucha, jednakże lekkie przelotne deszcze i mżawki rozprzestrzenią się z północnego zachodu w ciągu popołudnia i wieczoru.

Czwartek przyniesie raczej pochmurny, ale głównie suchy dzień z nielicznymi lekkimi przelotnymi deszczami, a piątek zapowiada się na bardziej słoneczny, zwłaszcza na południu kraju.

Od piątku wzrosną temperatury, które w dzień osiągną poziom do 16 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w centralnej i wschodniej części kraju.