Najbardziej niebezpieczne drogi w Irlandii - podano hrabstwa

Wiadomo, którzy użytkownicy dróg w Irlandii najbardziej narażeni są na wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

W Irlandii rozpoczyna się właśnie sezon zakupowy, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. W tym czasie obserwuje się także znaczny wzrost liczby wypadków, w tym wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Wypadek w Irlandii

Kierowcy ulegają presji czasowej i często zapominają o stosowaniu zasad ostrożności bądź świadomie łamią przepisy kodeksu drogowego.

Według niektórych lokalnych radnych winą za wysoki wskaźnik wypadków odpowiada także zły stan dróg, które nie są modernizowane od wielu lat.

Według danych z Road Safety Authority (RSA) najbardziej niebezpiecznym hrabstwem w Irlandii pod względem ofiar śmiertelnych na drogach jest Sligo. Wysokie wskaźniki śmiertelności na drogach notuje się też w Monaghan, Limerick i Cavan.

Mandaty w Irlandii

W opinii radnych hrabstwa Sligo tamtejsze drogi są zaniedbane, pomimo rządowych obietnic dotyczących ich modernizacji. Transport publiczny także nie pozostawia wielu możliwości użytkownikom dróg, którzy niejako zmuszeni są przemieszczać się własnym transportem.

Według komentatorów zaostrzone właśnie przepisy, które znacznie zwiększyły kary mandatów, są dopiero pierwszym krokiem do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Równie ważne jest pełne egzekwowanie nowych przepisów, co wiąże się z większymi nakładami dla funkcjonariuszy Gardy, a także bezwględna poprawa stanu dróg.

Czytaj też: Liczne kontrole na drogach w Irlandii – sypią się mandaty