Najlepsza atrakcja turystyczna świata znajduje się w Irlandii

To ogromny sukces i wyróżnienie dla Irlandii w tym prestiżowym konkursie.

Muzeum Guinness Storehouse zostało uznane za „Najlepszą Atrakcję Turystyczną na Świecie” w 2023 roku.

Atrakcje turystyczne w Irlandii

Zwycięstwo ogłoszono 1 grudnia podczas prestiżowej ceremonii World Travel Awards (WTA) w hotelu Burj Al Arab w Dubaju.

W ubiegłym roku muzeum Guinness Storehouse, odwiedziło ponad milion osób, co pokonało takie atrakcje turystyczne jak Niagara Falls, Las Vegas Strip czy Akropol Ateński.

Po raz drugi z rzędu zostało również uznane za „Najlepsze na Świecie Doświadczenie Turystyczne związane z Piwem”.

Nagrody World Travel Awards, nazywane czasem „Oscarami turystycznymi”, obejmują wiele kategorii dla marek, destynacji, hoteli, lotnisk itp., na poziomie krajowym, regionalnym (np. europejskim) i globalnym.

Turystyka w Irlandii

Uczestnicy to zarówno wcześniejsi zwycięzcy, zgłoszeni przez siebie samych, jak i rekomendowani przez WTA, a głosy pochodzą od „kwalifikowanych wykonawców z branży turystycznej oraz konsumentów”.

Irlandia ma już swoje sukcesy w tych nagrodach. W 2016 roku muzeum Titanic Belfast zostało uznane za „Najlepszą Atrakcję Turystyczną na Świecie”, a w tym roku zamek Luttrellstown Castle zdobył tytuł „Najlepszego Luksusowego Ośrodka Ślubnego w Europie”,

Gorzelnia Jameson Distillery Bow St. wygrała jako „Najlepsza Trasa Po Destylarni Whisky w Europie”, natomiast Convention Centre Dublin otrzymało wyróżnienie „Najlepszego Centrum Konferencyjnego w Europie”.