Nawałnica w Irlandii - brak prądu, gwałtowne powodzie, wiele zniszczeń

Do gwałtownych warunków pogodowych doszło w sobotnie popołudnie w wielu rejonach Irlandii.

Trwa usuwanie szkód, jakie powstały w sobotę w wielu rejonach Irlandii po przejściu nawałnicy.

Nawałnica w Irlandii

W przeważającej części kraju obowiązywał pomarańczowy bądź żółty alert ostrzegawczy. Z powodu silnych burz z piorunami doszło do przerw w dostawach prądu dla tysięcy mieszkańców.

ESB prosi o zgłaszanie szkody lub przerwy w dostawie prądu z powodu burzy o natychmiastowy kontakt pod numerem 1800-372-999.

Intensywne opady deszczu spowodowały lokalne powodzie w wielu obszarach w hrabstwie Kerry, głównie w mieście Tralee. Doszło tam między innymi do zalania części szpitala Kerry University Hospital.

Natomiast w pobliżu dwóch ratowników patrolujących plażę przy Banna Beach w Kerry uderzył piorun. Ratowników przewieziono na obserwację do szpitala, jednak na obecną chwilę wydaje się, że nie odnieśli oni poważnych obrażeń.

Powodzie w Irlandii

Z powodu ulewnego deszczu w mieście Tralee doszło do zawalenia się części dachu sklepu Dunnes Stores. Wszystkich klientów i pracowników bezpiecznie ewakuowano, nikt nie odniósł obrażeń.

Kino Omniplex oraz Aqua Dome również ucierpiały w wyniku powodzi, a na filmach opublikowanych w mediach społecznościowych widać, jak woda przelewa się przez dachy lokalnych sklepów.