NCT w Irlandii - uwaga na dodatkową opłatę!

Strona opisuje swoje działania jako „pośrednictwo” w usłudze NCT w Irlandii.

Przedstawiciele firmy NCT ostrzegają właścicieli pojazdów przed korzystaniem z usługi „pośrednika” podczas rezerwowania terminu przeglądu samochodu.

NCT w Irlandii

Witryna o nazwie: nctservices.org przypomina oficjalną stronę NCT, a za jej pośrednictwiem pobierana jest opłata w wysokości 76 euro za rezerwację terminu usługi NCT w Irlandii.

Strona opisuje się jako „usługa brokerska, która pomaga uzyskać przyspieszone testy NCT”. Jednak pobrane pieniądze nie trafiają do NCT, a klienci muszą później zapłacić standardowe 55 euro za sam test, co oznacza, że całkowity koszt wynosi ponad 130 euro.

W swoim oświadczeniu National Car Testing Service ostrzega opinię publiczną przed korzystaniem z innej strony internetowej niż NCTS.ie.

Ostrzeżenie dla mieszkańców

Zamieszczono już odpowiednie ostrzeżenia i zgłoszono sprawę do Komisji Ochrony Konkurencji i Konsumentów (CPCC), Google oraz Gardy, jak poinformował operator NCT, Applus.

NCT twierdzi, że klienci mogą dostać się na listę priorytetów NCTS „szybko i łatwo” oraz za darmo na właściwej stronie internetowej.

„Nie ma potrzeby, aby ktokolwiek płacił stronie internetowej strony trzeciej, aby zarezerwować NCTS lub zostać umieszczonym na liście priorytetów NCTS, ponieważ można to łatwo zrobić na stronie www.ncts.ie, gdzie klient poniesie jedynie koszt samego testu, jak zapewniono.