Niebezpieczna jazda kierowcy w Irlandii - w samochodzie dzieci

W pościgu za niebezpiecznym kierowcą uczestniczyły trzy jednostki Gardy oraz uzbrojona jednostka wsparcia.

W środę wieczorem doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji na jednej z dróg w Irlandii.

Pościg za kierowcą

Z podanych przez rzecznika Gardy informacji wynika, że około godziny 21:00 na drodze M8 w kierunku Dublin – Cork, w pobliżu Fermoy zauważono chaotycznie poruszający się pojazd typu van.

Patrol Gardy zareagował na wezwanie innego użytkownika drogi zaniepokojonego niebezpiecznym zachowaniem kierowcy.

Funkcjonariusze Gardy ruszyli w pościg za kierowcą i nakazali mu zatrzymanie pojazdu w dzielnicy Mahon. Kierowca zignorował to polecenie, staranował radiowóz i odjechał, a patrol wezwał wsparcie.

Na miejscu pojawiły się dwie kolejne jednostki Gardy, których pojazdy również zostały staranowane przez kierowcę. Ostatecznie wezwano jednostkę Armed Support Unit.

Funkcjonariusze Gardy rozłożyli kolczatkę drogową na Carrs Hill, dzięki czemu udało się zatrzymać pojazd. Kierowca został aresztowany na miejscu.

Po sprawdzeniu jego furgonetki okazało się, że w środku znajdowało się pięcioro dzieci, w tym niemowlę.

Szczęśliwie żadne z dzieci nie zostało ranne, lecz profilaktycznie poddano je badaniom lekarskim. Niedługo potem dzieci zostały przekazane członkom rodziny.

Apel Gardy

Aresztowany 30-letni kierowca został zabrany na posterunek Gardy w Bridewell. Na obecną chwilę nie są znane motywy jego postępowania.

Funkcjonariusze Gardy apelują do świadków zdarzenia o kontakt pod numerami 021-452-2000 lub 1800-666-111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy. Szczególnie przydatne mogą się okazać nagrania z kamerek samochodowych.