Niebezpieczny incydent w szpitalu w Irlandii - wezwano Gardę

Rzecznik Gardy potwierdził doniesienia o incydencie, do którego doszło w jednym z irlandzkich szpitali.

Wczesnym rankiem w jednym z irlandzkich szpitali doszło do niepokojących zdarzeń, które wywołały ogromne zaniepokojenie wśród personelu i pacjentów.

Szpital w Irlandii

W poniedziałek 29 kwietnia o godzinie 8:30 na terenie szpitala ortopedycznego Kilcreene Hospital Campus w Kilkenny doszło do napaści, podczas której została ranna kobieta.

Poszkodowana została szybko przewieziona do Szpitala św. Łukasza w Kilkenny, gdzie otrzymuje leczenie na obrażenia, które na szczęście nie zagrażają jej życiu.

Zgłoszenia początkowo wskazywały na możliwość użycia broni palnej, co spowodowało natychmiastową reakcję Gardy.

Jednak na miejscu okazało się, że sprawca mógł użyć nożyczek. Mężczyzna ubrany w ciemne ubrania był widziany na terenie szpitala, co dodatkowo zwiększyło poczucie zagrożenia.

Akcja Gardy

Funkcjonariusze Gardy zabezpieczyli teren wokół sekcji dla pacjentów zewnętrznych i rozpoczęli śledztwo w sprawie incydentu.

Pracownicy szpitala zostali poinstruowani, aby pozostać w środku, a dostęp do części ambulatoryjnej szpitala został ograniczony.

Rzecznik Gardy poinformował, że dochodzenie w sprawie zdarzenia jest w toku, ale nie potwierdził, czy doszło do jakichkolwiek aresztowań.