Nieobliczalny kierowca w Irlandii - funkcjonariusz Gardy z obrażeniami

Prowadzący śledztwo zwrócili się z apelem do świadków tego brutalnego zdarzenia.

Członkowie An Garda Síochána prowadzą śledztwo w sprawie brutalnej napaści na innego funkcjonariusza Gardy w Irlandii.

Śledztwo Gardy

Do ataku doszło w sobotę 21 stycznia około 11:30 w Ballymun w Dublinie. Z podanych informacji wynika, że funkcjonariusz odpowiedział na wezwanie dotyczące niebezpiecznej jazdy jednego z kierowców w Gulliver’s Retail Park.

Funkcjonariusz podjął próbę zatrzymania kierowcy, który jadąc z dużą prędkością uderzył w inny samochód i słupek drogowy.

Kierowca był podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. W trakcie wykonywanego testu trzeźwości mężczyzna zaatakował członka Gardy.

Jak poinformowano, funkcjonariusz został ugryziony i odniósł poważne obrażenia dłoni, miał też stracić opuszek jednego palca.

Apel Gardy

Kierowca został aresztowany i przewieziony na posterunek Gardy w Ballymun. Rannego funkcjonariusza zabrano do szpitala James Connolly Hospital w Blanchardstown. Jego obrażenia określono jako poważne, lecz niezagrażające życiu.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt pod numerami 01 666 4400 lub 1800 666 111 bądź z dwojonym posterunkiem Gardy.

Szczególnie pomocne mogą być nagrania z kamer samochodowych od osób, które przebywały w tej okolicy między 10:30 a 12:00 w sobotę 21 stycznia.