Nieoczekiwany cios ze strony linii lotniczych Ryanair

Ta informacja stanowi ważny sygnał dla planujących podróże mieszkańców Irlandii.

Szef Ryanair, Michael O’Leary, ostrzega przed wyższymi cenami biletów lotniczych w najbliższym sezonie wakacyjnym.

Bilety lotnicze

Problemy z ograniczoną dostępnością samolotów sprawiają, że irlandzkie linie lotnicze mogą nie sprostać rosnącemu popytowi na podróże.

W nadchodzącym sezonie letnim ceny biletów w Ryanair mogą być wyższe nawet o 10% w porównaniu do ubiegłego roku.

Michael O’Leary przypisuje tę sytuację opóźnieniom w dostawach nowych samolotów przez Boeinga, co wpływa na plany rozwoju floty Ryanair.

Oczekiwano, że linia lotnicza w roku kończącym się w marcu 2025 przewiezie 205 milionów pasażerów, jednak te prognozy mogą zostać zrewidowane do około 200 milionów.

Linie lotnicze

Ograniczenia te mogą nie tylko wpłynąć na wzrost liczby pasażerów, ale również przyczynić się do wzrostu cen biletów w całej Europie.

Szef Ryanair podkreśla, że mimo znacznego wzrostu cen w poprzednim roku, w tym roku linia spodziewa się umiarkowanego wzrostu w przedziale 5-10%.

O’Leary wyraził żal, że nie będąc w stanie otrzymać wszystkich 57 samolotów od Boeinga przed końcem czerwca, Ryanair traci szansę na maksymalne wykorzystanie letniego szczytu popytu.

W nadchodzącym sezonie wakacyjnym przewoźnik może zaoferować mniej miejsc i wyższe ceny, co stanowi ważny sygnał dla planujących podróże mieszkańców Irlandii.