Nietypowa kradzież samochodu w Irlandii - śledztwo Gardy

Funkcjonariusze Gardy apelują w sprawie kradzieży samochodu w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie nietypowej kradzieży pojazdu w Irlandii.

Kradzież samochodu

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 21:00 na drodze R136 przy Grange Castle Road w Clondalkin, w Dublinie Południowym.

Mężczyzna usiłował uprowadzić samochód, jednak próba ta zakończyła się niepowodzeniem. Mężczyzna podszedł do innego pojazdu, wyciągnął właściciela na zewnątrz i odjechał z miejsca zdarzenia jego pojazdem. Uciekając, zwrócił na siebie uwagę lokalnych jednostek Gardy.

Szybko zorganizowano akcję zatrzymania, w której uczestniczyły lokalne jednostki Gardy z Clondalkin oraz uzbrojona jednostka wsparcia Gardy.

Po krótkim pościgu, samochód został przechwycony na drodze Katherine Tynan Road w Tallaght. Mężczyzna został aresztowany i postawiono mu już zarzuty.

Śledztwo Gardy

Jego sprawę rozpatrzy sąd okręgowy w Blanchardstown w poniedziałek 15 kwietnia. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Funkcjonariusze Gardy apelują do świadków, którzy mogli obserwować zdarzenia na Grange Castle Road, aby zgłaszali się i przekazywali wszelkie materiały wideo, w tym nagrania z kamer samochodowych, które mogą pomóc w dalszym śledztwie.

Osoby posiadające informacje mogą kontaktować się z posterunkiem Gardy w Clondalkin pod numerem 01-666 7600, anonimową linią Gardy pod numerem 1800-666 111, lub z dowolnym posterunkiem Gardy w Irlandii.