Niższe kwoty na rachunkach w Irlandii - oszczędności dla klientów

Jedna z wiodących firm telekomunikacyjnych w Irlandii zmienia zasady, które pozwolą klientom zaoszczędzić setki euro.

Gigant telekomunikacyjny Vodafone wprowadza istotne zmiany, które, jej zdaniem, pozwolą obecnym klientom zaoszczędzić setki euro rocznie.

Vodafone w Irlandii

Operator Vodafone rezygnuje z promocyjnych ofert i z ofert specjalnych dla nowych klientów szerokopasmowego internetu.

Firma podkreśla, że swoją decyzją odbiega od branżowego standardu, aby traktować wszystkich klientów jednakowo.

Większość dostawców szerokopasmowego internetu oferuje duże zniżki dla nowych klientów, ale nie udostępnia tych samych ofert obecnym klientom.

Vodafone twierdzi, że zmiana ta pozwoli klientom zaoszczędzić 240 euro rocznie na planie szerokopasmowego internetu domowego o prędkości 500 Mb/s. Oszczędności będą dostępne dla wszystkich prędkości internetu, jak zapewniono.

Firma informuje, że w sumie skorzysta na tym około 65% jej klientów korzystających z szerokopasmowego internetu światłowodowego.

Internet w Irlandii

Obecnie klienci szerokopasmowego internetu korzystają z promocyjnych taryf, ale po zakończeniu minimalnego okresu umowy cena znacznie wzrasta. Cena bez promocji może być o 117% wyższa niż cena powitalna, którą oferuje się nowym klientom.

Poinformowano, że obecni klienci mogą przejść na nowe plany Vodafone po zakończeniu minimalnego okresu umowy na ich obecnym planie.

W ruchu mającym wyprzedzić konkurencję Vodafone ogłosiło również likwidację wszystkich opłat za instalację i konfigurację szerokopasmowego internetu.

Jednakże zgodnie z wcześniej podjętą decyzją, wszystkie rachunki Vodafone będą podlegać podwyżce o inflację plus 3% kwietnia każdego kolejnego roku.