Niższe stawki - rachunki dla odbiorców w Irlandii będą mniejsze

Dostawca energii poinformował o swojej nowej ofercie dla odbiorców w Irlandii.

Na rynku energetycznym w Irlandii odradza się konkurencja wraz z ogłoszeniem nowej, obniżonej stawki za prąd przez jednego z dostawców.

Rachunki w Irlandii

Nowy dostawca energii, Yuno Energy, przedstawił nową, stałą stawkę, która jest o 5% niższa niż ich dotychczasowa najniższa oferta. To czyni ich obecnie najtańszym dostawcą na rynku.

Firma zapewnia, że nowa stawka sprawi, że z ich ofertą będzie można zaoszczędzić 430 euro w porównaniu do standardowych ofert innych dostawców.

Jest szansa, że ten ruch skłoni do kolejnych obniżek cen ze strony większych rywali, którzy na początku tego miesiąca dokonali obniżek w przedziale od 10% do 20%.

Nowa jednostkowa stawka za prąd od Yuno wynosi 31,55 centa za kilowatogodzinę (kWh), co stanowi spadek z 33,35 centów za kWh.

Ceny energii w Irlandii

Dyrektor generalny Yuno, Cathal Fay, stwierdził:

Nowa stawka będzie szczególnie atrakcyjna dla klientów, którzy nie zmienili dostawcy energii od ponad roku.

Daragh Cassidy z portalu porównawczego Bonkers.ie twierdzi, że najnowsza oferta obniżkowa i powrót rabatów na rynek oznaczają odrodzenie konkurencji po dwóch latach wzrostów cen.

Tymczasem firma Flogas ogłosiła 30% obniżkę stawek jednostkowych za prąd i gaz ziemny, a także redukcję opłat stałych. Pinergy ogłosił dwie obniżki cen prądu w tym roku. Jednak ceny energii pozostają jeszcze wciąż na historycznie wysokich poziomach.

Tymczasem mieszkańcy oczekują zapowiedzianych w Budżecie 2024 trzech dopłat do rachunków za prąd o łącznej wartości 450 euro. Pierwsza dopłata w wysokości 150 euro ma być dostępna od 1 grudnia, druga 1 stycznia, a trzecia od 1 marca.