Nowa atrakcja turystyczna w Irlandii już otwarta

W niedługim czasie trasa zostanie połączona z innymi trasami rowerowo-spacerowymi w tym rejonie Irlandii.

W piątek 21 lipca br. otwarto do użytku nową trasę dla rowerzystów i spacerowiczów w Irlandii.

Trasa rowerowa i spacerowa w Irlandii

Aktualnie ukończono już trzy czwarte planowanej 8-kilometrowej trasy, która w przyszłości połączy się z innymi tego typu trasami budowanymi w regionie East Cork.

6-kilometrowa ścieżka rowerowa i spacerowa prowadzi od Dunkettle do Glounthaune, by w niedługiej przyszłości dobiegać do Carraigtwohill.

Trasa oferuje mieszkańcom Cork nową opcję podróżowania i wyposażona jest w miejsca do odpoczynku, parkingi rowerowe, miejsca na pikniki.

Po pełnym ukończeniu, trasa rowerowa będzie miała łączną długość 8 km i połączy miejscowości Midleton, Carrigtwohill, Little Island oraz miasto Cork, a także przybędą tam nowe przejścia dla pieszych i inne udogodnienia w okolicach.

Ścieżki rowerowe w Irlandii

Obecnie planowane są ostatnie poprawki, takie jak zagospodarowanie terenu i oświetlenie, a wkrótce prowadzone będą kolejne fazy projektu.

Po ukończeniu, nowa trasa powinna również połączyć się z trasą Greenway Midleton-Youghal oraz trasą dla pieszych i rowerzystów z Ballinacurra do Midleton, które nadal jeszcze są w budowie.

Chociaż data zakończenia projektu nie została potwierdzona, nie będzie to wcześniej niż w 2024 roku, biorąc pod uwagę, że cała trasa rowerowa Midleton-Youghal ma być udostępniona do połowy przyszłego roku.

Czytaj też: Jedna z najpiękniejszych tras w Irlandii jeszcze w tym roku