Nowa atrakcja w Irlandii przyciągnie tłumy turystów

Plan nowej inwestycji w Irlandii został właśnie zatwierdzony przez lokalny organ administracyjny.

Na turystycznej mapie Irlandii pojawi się niedługo nowa atrakcja. Plan inwestycji został właśnie zatwierdzony przez lokalny organ administracyjny.

Atrakcje turystyczne w Irlandii

Już niedługo w Balbriggan, w północnej części Dublina pojawi się nowa destylarnia whiskey. Planuje się, że miejsce to odwiedzać będzie nawet 50 000 turystów rocznie.

To olbrzymi impuls dla okolicy Stephenstown, gdzie znajdować się będzie ta nowa atrakcja turystyczna w Irlandii, jak zapewniły lokalne władze.

Inwestycja składać się będzie z siedmiu budynków o „lekkim przeznaczeniu przemysłowym i magazynowym”, które znajdą się w nowym parku logistycznym.

Produkowaną w destylarni whiskey będzie można degustować w trakcie zwiedzania, a gotowe produkty będą dostępne w sklepiku na terenie destylarni.

Nowe miejsca pracy w Irlandii

Oczekuje się, że dzięki tej inwestycji o wartości 100 mln euro uda się stworzyć około 150 nowych miejsc pracy.

Rada Hrabstwa Fingal zatwierdziła właśnie projekt, którego realizacja będzie przebiegała w dwóch etapach. Poinformowano, że destylarnia powinna zostać otwarta w ciągu 18 miesięcy.

We wrześniu ubiegłego roku poinformowano o podobnej inwestycji – planie rozbudowy destylarni w Midleton w hrabstwie Cork. Nowa destylarnia powstanie na działce przylegającej do istniejącego obiektu w mieście i docelowo zatrudni 100 osób.