Ta baza linii lotniczych Ryanair będzie mieć w ofercie w sumie 12 nowych tras dla swoich pasażerów.

Linie lotnicze Ryanair ponownie otwierają swoją bazę w Belfaście. Skorzystają na tym także Polacy mieszkający w Irlandii.

Linie lotnicze Ryanair

W sierpniu ubiegłego roku linie zamknęły swoją bazę w Irlandii Północnej. Irlandzki przewoźnik obwiniał wówczas porty Belfast International i Belfast City o „brak zachęt”, a rząd brytyjski o „odmowę zawieszenia lub zmniejszenia podatku od pasażerów lotniczych (APD)”.

Decyzją rozczarowani byli między innymi polscy obywatele, którzy chętnie korzystali z tej opcji podróżowania do i z Polski.

Jednak w czwartek 7 lipca br. zdecydowano o przywróceniu bazy w Irlandii Północnej. Flota Ryanair w Belfast International składać się będzie z dwóch samolotów, które obsługiwać będą w sumie 12 tras, w tym do Polski.

Dyrektor handlowy Ryanair, Jason McGuinness powiedział:

Cieszymy się, że osiągnęliśmy długoterminowe porozumienie z zarządem Belfast International, które będzie podstawą przyszłego rozwoju Ryanair na lotnisku w nadchodzących latach.

Port lotniczy uruchomi połączenia linii Ryanair od 28 marca 2023 roku. Do Gdańska przewidziano na początek jeden lot tygodniowo, natomiast do Krakowa mają to być dwa loty tygodniowo.