Nowa opłata w Irlandii wchodzi w życie

Popularny operator usług telefonicznych i internetowych w Irlandii wprowadza nową opłatę.

Klienci popularnego dostawcy usług telefonicznych i internetowych w Irlandii zostali poinformowani o wprowadzeniu nowej opłaty.

Nowa opłata w Irlandii

Jak poinformował operator Eir, od 20 lutego zmienią się zasady dotyczące wystawiania rachunków dla klientów. Osoby, które chcą nadal otrzymywać rachunki w formie papierowej, będą za to płacić 5.99 euro miesięcznie.

Firma przechodzi na pełny system rozliczeniowy w formie cyfrowej, aby zaangażować się w „tworzenie bardziej ekologicznej, bardziej zrównoważonej Irlandii”.

Operator kontaktuje się teraz z klientami w celu udostępnienia informacji o nowym systemie. Dla każdego indywidualnego odbiorcy usług wysyłana jest też informacja z datą uruchomienia opcji płatności za rachunek w formie papierowej.

W zależności od systemu rozliczeniowego dla części klientów jest to 20 lutego br., a dla pozostałych klientów jest to 10 marca br.

Rachunki w Irlandii

Operator Eir poinformował jednak, że rachunki w formie papierowej będą nadal wysyłane bezpłatnie dla niektórych klientów.

Są to klienci z grupy „Age Friendly” czyli osoby w wieku 65 lat i starszych, klienci posiadających tylko telefony stacjonarne oraz klienci, którzy mają problemy z dostępnością.