Nowa trasa wycieczkowa w Irlandii już otwarta

Inicjatywa ma na celu zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wśród osób w różnym wieku i z różnych środowisk w Irlandii.

Zakończono ostatni etap budowy nowej 30-kilometrowej trasy spacerowo – rowerowej w Irlandii.

Trasa rowerowa w Irlandii

Zielony Szlak (Green Way) z Doliny Boyne do Lakelands, łączy hrabstwa Meath i Cavan. Trasa, która zapewnia 30 kilometrów drogi wolnej od samochodów, prowadzi aż do Parku Leśnego Dún an Rí w Kingscourt, w hrabstwie Cavan.

Oficjalne otwarcie trasy odbyło się w Kilmainhamwood, gdzie udział wzięli Minister Rozwoju Wsi i Społeczności, Heather Humphreys oraz Minister Stanu w Departamencie Transportu, Jack Chambers.

Zielony Szlak, który powstał na trasie nieużywanej linii kolejowej między Kingscourt a Navan, został sfinansowany przez Departament Rozwoju Wsi i Społeczności, Departament Transportu oraz Radę Hrabstwa Meath, na łączną kwotę 6 milionów euro.

Rekreacja w Irlandii

Minister Chambers podkreślił, że zielony szlak ma na celu zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wśród osób w różnym wieku i z różnych środowisk, od turystów po dojeżdżających do pracy czy szkoły.

Celem projektu jest nie tylko oferowanie przestrzeni do rekreacji, ale również wzmacnianie lokalnych społeczności i sytuacji ekonomicznej poprzez tworzenie nowych możliwości biznesowych.

Po oficjalnym przedstawieniu gotowej drogi Green Way Minister Humphreys oficjalnie otworzyła nowe centrum społecznościowe, które będzie służyć jako miejsce spotkań i cyfrowe centrum dla lokalnych mieszkańców.