Nowe plany Ryanair do 2025 roku w Irlandii

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła nowe plany inwestycji w Irlandii.

Irlandzka linia lotnicza Ryanair, ogłosiła plany budowy nowego hangaru i obiektu napraw samolotów o wartości 40 milionów euro na lotnisku w Dublinie.

Linie lotnicze Ryanair

Nowy obiekt o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych będzie używany do rutynowej konserwacji i naprawy części rozwijającej się floty samolotów linii lotniczej, która ma osiągnąć liczbę 600 do 2026 roku.

Inwestycja ta przyniesie ze sobą utworzenie 200 nowych miejsc pracy dla inżynierów i mechaników lotniczych. Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a obiekt ma być gotowy do użytku w 2025 roku.

Eddie Wilson, dyrektor generalny linii Ryanair, powiedział:

Z rosnącą flotą potrzebujemy miejsc do przeprowadzania rutynowej konserwacji i dużych napraw samolotów, a Dublin jest naszą drugą największą bazą i ma sens, aby tutaj to wybudować.

Nowy hangar będzie miał cztery stanowiska, co oznacza, że będzie mógł pomieścić aż cztery samoloty.

Dyrektor Wilson wyraził pewność, że firma będzie w stanie obsadzić nowe stanowiska, mimo presji na rynku związanej z niedoborem wykwalifikowanych pracowników.

Dodał również, że Irlandia ma długą historię w dziedzinie konserwacji samolotów, a praca ta jest bardzo interesująca. Oprócz tego Ryanair również posiada program dla uczniów mechaników ds. konserwacji samolotów.

Lotnisko w Dublinie

W zeszłym tygodniu Boeing wstrzymał dostawy niektórych swoich nowych samolotów 737 Max z powodu obaw dotyczących niektórych podzespołów pochodzących od konkretnego dostawcy.

Szef linii powiedział, że wstrzymanie dostaw nie wpłynie na eksploatację istniejących samolotów Ryanair, a linia lotnicza współpracuje z Boeingiem, aby oszacować wpływ problemu na przewidywane przyszłe dostawy.

Eddie Wilson ponownie za to wyraził obawy, że planowane zwiększenie opłat pasażerskich na lotnisku w Dublinie może prowadzić do redukcji lotów Ryanaira z tego lotniska w przyszłym sezonie zimowym.