Nowe sklepy IKEA w Irlandii - podano lokalizacje

Szwedzki gigant handlu detalicznego potwierdził kolejne inwestycje w Irlandii.

Na taką wiadomość czekało wielu sympatyków sieci sklepów IKEA. Szwedzki gigant potwierdził właśnie kolejne inwestycje w Irlandii.

Sieć sklepów IKEA

Firma ogłosiła niedawno 14% wzrost sprzedaży w Irlandii w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Pozytywne wyniki finansowe pozwolą więc na dalszy rozwój sieci, jak zapowiedzieli przedstawiciele IKEA Ireland.

Z podanych informacji wynika, że firma planuje otwarcie nowych punktów „Plan and Order” w Cork, Drogheda i Portlaoise. Wcześniej podobne punkty otwarto już w St. Stephen’s Green w Dublinie oraz w Naas w hrabstwie Kildare.

Będą to mniejsze punkty, w których klientom udzielane będą bezpłatne konsultacje projektowe. Będzie w nich też można składać zamówienia, co jest dużym udogodnieniem dla osób spoza rejonu Dublina, w którym znajduje się główny sklep.

Ujawniono, że nowy punkt w Cork zostanie otwarty już na początku tego roku. Nie podano dokładnej lokalizacji, lecz według irlandzkich mediów będzie to w bliskiej okolicy drogi N40.

Nowe sklepy IKEA w Irlandii

Rzecznik IKEA Ireland poinformował, że dzięki nowym inwestycjom sieć będzie miała szansę na „dotarcie do znacznie większej liczby osób”. Inwestycja ta stanowi część długoterminowego planu przekształcenia działalności detalicznej firmy, przybliżając IKEA do klientów, jak stwierdził.

W planach jest też otwarcie nowego dużego sklepu – na wzór tego, który znajduje się w Ballymun w Dublinie. Realizacja tej inwestycji potrwa jednak kilka lat.

W tym czasie w Dublinie powstanie za to duże centrum dystrybucyjne, w którym zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób, jak zapowiedziano.