Nowy program mieszkaniowy w Irlandii nabiera tempa

Mieszkańcy Irlandii mogą spodziewać się nowych lokalnych działań w odpowiedzi na trwający kryzys mieszkaniowy.

W najbliższych miesiącach mieszkańcy mogą spodziewać się podjęcia nowych działań, które są odpowiedzią na trwający kryzys mieszkaniowy w Irlandii.

Nowe domy w Irlandii

Radzie Miasta Cork udało się zainicjować kolejne projekty w ramach programu Affordable Housing Scheme, które mają za zadanie pomóc w walce z problemem braku przystępnych cenowo domów.

Firma budowlana OBR Construction rozpoczęła prace przy 45 nowych domach w Glenmore Heights, Lehenaghmore. Te przystępne cenowo domy, realizowane we współpracy z Radą Miasta Cork, zostaną oddane do użytku na początku 2025 roku.

Składają się z mieszanki domów trzy- i dwusypialnianych, które będą sprzedawane za około 20% poniżej wartości rynkowej.

Dofinansowanie części ceny sprzedaży pochodzi z innowacyjnego funduszu 'Affordable Housing Fund’ Ministerstwa ds. Mieszkalnictwa, Samorządu Lokalnego i Dziedzictwa. Aplikacje na te domy zostaną przyjęte wczesną jesienią 2024 roku.

Tanie domy w Irlandii

Podobnie, nowy schemat w Danesfort, Whites Cross, na północny wschód od miasta Cork, obejmujący 64 domy, jest kolejnym krokiem w kierunku rozwiązania problemów mieszkaniowych.

Domy, zaprojektowane z myślą o wysokim standardzie energetycznym, będą oferowane na sprzedaż za 20% poniżej rynkowej ceny dla kwalifikujących się do programu. Rozpoczęcie składania aplikacji zaplanowano na 21 maja br.

Więcej: corkcity.ie