Nowy prom dla pasażerów z Irlandii - podano datę

To dobra wiadomość dla osób podróżujących z Irlandii do Europy własnym transportem.

Duńska firma DFDS uruchamia nowe połączenie dla pasażerów z Irlandii. To dobra wiadomość dla osób podróżujących z Irlandii do Europy własnym transportem.

Promy z Irlandii

Połączenie między Rosslare i Dunkierką po raz pierwszy zaoferuje turystom bezpośrednie połączenie między południowym wschodem Irlandii a północną Francją.

Usługa pasażerska jest uruchamiana jako uzupełnienie usługi przewozu towarów, która od stycznia 2021 roku istnieje już między tymi dwoma portami.

Rzecznik firmy poinformował, że usługa ​​początkowo będzie koncentrować się na ruchu samochodowym i kamperowym, „z ograniczoną przepustowością, aby uzupełnić ruch towarowy”.

Podróż z Irlandii

Stwierdził też, że dodanie usług pasażerskich na trasie między Irlandią a Francją jeszcze bardziej wzmocni tę usługę. Firma spodziewa się dużego popytu ze strony podróżnych w Irlandii i Europie Północnej.

Prom pasażerski firmy DFDS pojawi się na tej trasie już w najbliższy piątek 5 sierpnia. Tygodniowo dostępnych będzie do pięciu rejsów. Podróż z Rosslare do Dunkierki zajmie 24 godziny.

Więcej: DFDS.com