Nowy trend w podróżowaniu z Irlandii - jest bardzo popularny

Zmiany te są dużo korzystniejsze dla pasażerów, jak twierdzi ITAA.

Według Irish Travel Agents Association (ITAA) umacnia się nowy trend w podróżowaniu z Irlandii.

Podróżowanie z Irlandii

Prezes ITAA, Paul Hackett, twierdzi, że pasażerowie rezygnują z lotniska w Dublinie na rzecz lokalnych lotnisk w Shannon, Cork, Kerry i Knock (Ireland West).

Jednym z głównych czynników takich zmian jest różnica w dostępie do miejsc parkingowych. W ostatnich tygodniach głośno jest o stałych problemach z parkowaniem przy Dublin Airport, czego nie obserwuje się przypadku innych lotnisk w Irlandii.

Według ITAA podróżowanie z lokalnych lotnisk jest także wygodniejsze, ponieważ nie ma takich tłumów jak w Dublinie, a kolejki są znacznie krótsze. Nie bez znaczenia są również udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Dodatkowo na lokalnych lotniskach sukcesywnie przybywają nowe trasy do popularnych miejsc wypoczynku w Europie, co jest kuszące dla wielu wczasowiczów.

Kontrola bezpieczeństwa

Prezes ITAA wraził entuzjazm wobec nowego systemu w sekcji kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Shannon, który jest „łatwiejszy dla rodzin”.

Dzięki najnowocześniejszym skanerom CT od kilku miesięcy podróżni nie muszą już stosować wcześniejszej zasady dotyczącej przewożenia płynów w bagażu podręcznym.

Proces zainstalowania podobnego systemu na lotnisku w Dublinie zapowiedziano pod koniec maja, jednak uruchomienie na nim nowej technologii kontroli bezpieczeństwa zaplanowano dopiero na przyszły rok.