Nożownik na lotnisku w Irlandii - jedna osoba w szpitalu

Funkcjonariusze Gardy apelują o kontakt do wszystkich świadków tego zdarzenia.

Funkcjonariusze Gardy apelują o kontakt do świadków zdarzenia, do którego doszło w niedzielę na lotnisku w Irlandii.

Lotnisko w Irlandii

Służby dotarły na miejsce incydentu około godziny 11.30 w niedzielę 17 września, aby zająć się zgłoszeniem dotyczącym ataku nożownika przed Terminalem 1 na lotnisku w Dublinie.

Z podanych informacji wynika, że znajdował się tam ranny mężczyzna w wieku około 50 lat. Mężczyzna miał co najmniej dwie rany kłute brzucha i szyi.

Ranny początkowo został zaopatrzony przez personel karetki z Airport Fire Service. Niedługo potem zabrano go do szpitala Beaumont Hospital. Uważa się, że odniesione przez niego obrażenia nie zagrażają jego życiu.

Dublin Airport

Inny mężczyzna, również w wieku około 50 lat, został aresztowany i jest przetrzymywany na posterunku Gardy w północnej części Dublina.

Miejsce zdarzenia zostało odgrodzone policyjną taśmą, aby swoje czynności prowadzili tam pracownicy kryminalni Biura Technicznego Gardy.

Funkcjonariusze Gardy apelują do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt pod numerami: 01 666 4950 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy.

Przedstawiciele Dublin Airport Authority (DAA) potwierdzili, że policja lotniskowa zareagowała na incydent w ciągu 90 sekund i że zdarzenie nie spowodowało zakłóceń w rozkładzie lotów.