Nastolatek został zaatakowany w biały dzień w popularnym turystycznym miejscu w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy apelują do świadków napaści na nastolatka, do której doszło w niedzielę w mieście Cork.

Nożownik w Irlandii

Ze wstępnych informacji wynika, że 14-latek został brutalnie zaatakowany w popularnym wśród turystów miejscu – na moście Shakey Bridge w pobliżu Fitzgerald’s Park.

Zdarzenie o niewyjaśnionych jeszcze przyczynach miało miejsce około 16:30. Nastolatek otrzymał serię ciosów ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem.

W pobliżu odbywał się akurat koncert Joy in the Park. Na pomoc rannemu nastolatkowi ruszyli członkowie grupy wolontariuszy z Mallow Search & Rescue.

Po przybyciu służb ratunkowych chłopiec został zabrany do szpitala Cork University Hospital. Jego stan określono jako poważny, lecz niezagrażający życiu.

Apel Gardy

Funkcjonariusze Gardy z sekcji kryminalnej zamknęli część obszaru przy moście, prowadzone jest śledztwo, ale jak dotąd nie dokonano żadnych aresztowań.

Świadkowie incydentu proszeni są o kontakt z Gardą, szczególnie pomocne mogą być ewentualne nagrania z telefonów komórkowych.

Każdy, kto ma informacje na ten temat, jest proszony o kontakt z Gardą pod numerami 045 884300 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy w Irlandii.