W wyniku wypadku w żłobku w Irlandii dziewczynka doznała trwałego urazu.

W Sądzie Okręgowym w Dublinie odbyła się sprawa o odszkodowanie dla 2-letniej dziewczynki za wypadek w żłobku, do którego doszło w 2017 roku.

Z opisu sprawy wynika, że podczas pobytu w placówce żłobka poszkodowana dziewczynka doznała urazu jednego z palców dłoni. Jej ręka została przytrzaśnięta drzwiami przez inne dziecko.

Wskutek uderzenia paznokieć na jednym z placów ręki został „permanentnie zdeformowany” – jak twierdzą prawnicy dziecka. Przytoczyli przy tym raport medyczny lekarza z 2018 roku, w którym stwierdzono, że nigdy nie dojdzie do całkowitego wyleczenia urazu.

W innym raporcie medycznym umieszczono natomiast informację, że paznokieć poszkodowanej dziewczynki nie wymaga dalszego leczenia. Prawnicy jednak twierdzą, że zdeformowany paznokieć może sprawiać problemy, kiedy dziecko osiągnie wiek nastoletni.

Właściciele żłobka zaproponowali ugodę i odszkodowanie w wysokości €15.000, co zostało zaakceptowane przez sąd. Pieniądze trafią na specjalne konto, na którym pozostaną aż do osiągnięcia przez dziewczynkę pełnoletności.