Odwołane loty Ryanair - ostrzeżenie dla podróżnych

Irlandzki przewoźnik informuje, że po raz kolejny został „zmuszony” do odwołania lotów.

Szef linii lotniczych Ryanair ostrzega, że w czwartek 6 czerwca odwoła do 100 lotów z powodu kolejnego strajku kontrolerów ruchu lotniczego we Francji.

Odwołane loty Ryanair

Irlandzki przewoźnik informuje, że w ostatniej chwili został „zmuszony” do odwołania lotów do/z lotniska Paryż Beauvais.

Od 2023 roku miało miejsce 84 dni strajków francuskich kontrolerów ruchu lotniczego, co zmusiło linie lotnicze do odwołania tysięcy lotów nad Europą, w tym z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Ryanair ponownie wzywa przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen do podjęcia pilnych działań w celu ochrony przelotów podczas tych strajków.

Kampania Ryanair

Ryanair prowadzi kampanię na rzecz ochrony przelotów nad Europą przez prawo w czasie strajków. Firma apeluje do Komisji Europejskiej o podjęcie „pilnych działań” w celu ochrony lotów nad Europą i pasażerów.

Rzecznik Ryanair powiedział, że pasażerowie są „zmęczeni i sfrustrowani” zakłóceniami. Linia prowadzi kampanię „Keep EU Skies Open”, której petycję podpisało już ponad 2,1 miliona osób.

Tymczasem w związku z najnowszym strajkiem poszkodowani pasażerowie Ryanair zostaną powiadomieni i poinformowani o możliwościach zmiany rezerwacji na inny lot lub otrzymania pełnego zwrotu kosztów.

Więcej: ryanair.com