"Ogólnokrajowe podwyżki" w Irlandii - zapowiedź rządu

Minister ds. Ochrony Społecznej potwierdziła plan wsparcia dla mieszkańców Irlandii.

Pojawia się coraz więcej informacji na temat Budżetu 2024 w Irlandii. Członkowie rządu potwierdzają kolejne szczegóły swojego planu wsparcia.

Budżet 2024 w Irlandii

Rodziny pracujące, opiekunowie, emeryci i osoby niepełnosprawne otrzymają obiecane podwyżki świadczeń społecznych w budżecie na rok 2024.

Minister ds. Ochrony Społecznej, Heather Humphreys, zdecydowanie sugeruje, że w ramach tego budżetu zostaną wprowadzone „ogólnokrajowe podwyżki” tygodniowych płatności społecznych, a także jednorazowe świadczenia socjalne.

Minister Humphreys podkreśla, że jej celem jest dostarczenie solidnego pakietu wsparcia, który pomoże gospodarstwom domowym oraz przyniesie korzyści mieszkańcom.

Minister zapewnia, że rząd koncentruje się przede wszystkim na osobach starszych, osobach niepełnosprawnych, opiekunach i rodzinach pracujących.

Świadczenia socjalne w Irlandii

W ramach budżetu przewidziano również podwójne świadczenie Child Benefit (między Budżetem a świętami Bożego Narodzenia), co ma pomóc w złagodzeniu wpływu rosnących kosztów życia.

To świadczenie zostanie wypłacone w pełnej wysokości i zostanie ogłoszone we wtorek, razem z innymi jednorazowymi środkami budżetowymi.

Podczas tworzenia budżetu przewidziano również dodatkowe wsparcie dla niektórych rodzin w ramach świadczeń: Qualified Child Payment, Working Family Payment oraz Back to School Allowance.