Ogromne zmiany na rynku samochodowym w Irlandii

Rosnąca inflacja i koszty utrzymania wpływają na decyzje klientów na rynku samochodym w Irlandii.

Rynek sprzedaży nowych samochodów w Irlandii doświadcza obecnie ogromnych zmian, jak twierdzą przedstawiciele tego sektora.

Sprzedaż samochodów w Irlandii

Rosnąca inflacja i koszty utrzymania wpływają na decyzje klientów, którzy coraz chętniej zwracają się w kierunku zakupu samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Według najnowszych danych portalu DoneDeal po raz pierwszy w historii najbardziej poszukiwane są obecnie modele elektryczne samochodów w Irlandii.

DoneDeal przeanalizował wszystkie nowe dane dotyczące wyświetleń reklam na stronie między styczniem a sierpniem tego roku.

Zaobserwowano, że najbardziej poszukiwanym modelem w kraju jest obecnie Volkswagen ID.4. W pierwszej dziesiątce znajdują się także Hyundai IONIQ 5 i Kia EV6.

Samochody elektryczne i hybrydowe

W 2019 roku spośród wszystkich zarejestrowanych samochód pojazdy elektryczne stanowiły 2%, obecnie jest to 13%. Jeśli chodzi o samochody hybrydowe, to w 2019 roku zarejestrowano 8% takich pojazdów, a w pierwszym półroczu bieżącego roku było ich już 30%.

Jednocześnie obserwuje się spadek popytu na nowe samochody z silnikiem Diesla, którego sprzedaż między sierpniem 2021 roku a sierpniem 2022 roku spadła o 26%.