Ogromny spadek cen w Irlandii - rachunki będą niższe

To pierwszy nowy dostawca na irlandzkim rynku energii od ponad trzech lat.

Dostawca energii w Irlandii ogłosił spadek cen, który przyniesie klientom oszczędności na rachunkach.

Rachunki w Irlandii

Firma Yuno Energy ogłosiła „ogromny” spadek cen o 12%. Poinformowano, że zmiany, które zostały już wprowadzone, pozwolą klientom zaoszczędzić 355 euro rocznie.

Nowa stawka za energię elektryczną wynosi teraz 33,66 centa za kWh, w porównaniu do wcześniejszej stawki 38,05 centa za kWh.

Dostawca energii Yuno Energy zadebiutował na irlandzkim rynku w sierpniu i jest pierwszym nowym dostawcą na irlandzkim rynku energii dla gospodarstw domowych od ponad trzech lat.

Przedstawiciele firmy twierdzą, że ta obniżka cen sprawia, iż jest ​​to doskonały moment na zmianę dostawcy energii. Mają także nadzieję, że obniżka cen wywoła wojnę cenową pomiędzy innymi dostawcami energii elektrycznej w Irlandii.

Ceny energii w Irlandii

Dane z lata wskazywały, że ceny energii elektrycznej w Irlandii były najwyższe w Unii Europejskiej i wynosiły około 80% powyżej średniej europejskiej.

Podczas debiutu na irlandzkim rynku firma obiecała swoim klientom oszczędności w wysokości około 500 euro rocznie (przy wcześniejszej stawce 38,05 centa za kWh).

Klienci otrzymują teraz co miesiąc rachunek oparty na przewidywanym zużyciu energii przez ich gospodarstwa domowe.

Aby zmniejszyć koszty, klienci mogą monitorować swoje zużycie energii za pomocą dedykowanej aplikacji, która działa na podstawie ich inteligentnych liczników.